עדכון פעילות אוקטובר נובמבר 2020

אוקטובר - נובמבר - אז מה היה לנו? למרות ההגבלות הצלחנו לייצר חודשיים של עשייה איכותית ומעולה לילדים ולנוער במושב והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.


חודשים אוקטובר - נובמבר - אז מה היה לנו? 

למרות ההגבלות הצלחנו לייצר חודשיים של עשייה איכותית ומעולה לילדים ולנוער במושב והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

בחודש אוקטובר פעל בקן הנוער שבוע לימודים בלתי פורמליים לכיתות א'-ב', הלמידה נערכה בהתאםלחומר הנלמד בכיתות ובתיאום עם המורות. את הלימודים העבירו מתנדבות מהקהילה וזה המקום להודות לכולן על העשייה: חיה כהן, חגית בנית, עפרה סופר, לבנת יונגר, תאיר לפידות, אסנת ורטמן, מיכל בן שטח, שרית ידיאל, שירה מסיכה, יעל לקטוש, דגניה צור, נטלי ברנשטיין, רות גטריידה ולליטל סופרי, כמו כן תודה לאהרון ברונשטיין הוגה הריעיון ומהמוציאים לפועל. בנוסף, תודה ענקית לחוה מגדל, מנהלת בית ספר השחר, שהסכימה להשאיל שולחנות וכסאות מבית הספר, ובכך יצרנו ממש כיתות לימוד  בקן הנוער. 

כמו כן, באוקטובר התחלנו עם הפעילות של "ועדת מגונות מינית" והועברה הרצאה להורי הנוער במושב בנושא "מיניות בריאה ופגיעה מינית", במהלך נובמבר נערכו 3 מפגשים עם הנערים והנערות מכיתה ח' עד י"א בנושא זה ובימים אלו יערך מפגש נוסף גם לצוות המד"צים ותתקיים הרצאה נוספת להורי הגיל הרך. ההדרכות הועברו ע"י עמותת "תאיר- מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה והטרדה מינית". הנוער שיתף פעולה בכל המפגשים ונראה שהיה ערך רב להדרכות.

בנוסף, על מנת לספק תעסוקה לילדי וילדות המושב פתחנו פעילויות, ללא תשלום, לרווחת הקהילה: מפגשי פילוסופיה, מפגשי סיירות, אימוני ספורט, הדרכת קרב מגע, סדנאות אומנות, גינה אורגנית והפנינג משמח עם שלל פעלולים בסקייטפאק - תודה לענבר הרוש על ההדרכה והפעילות. 

גם את הלימודים לא הזנחנו ובכל יום פתחנו את קן הנוער ואיפשרנו למידה בזום אבל בקבוצות - כל יום הגיעו ילדות וילדים ללמידה קבוצתית מכיתות ה' עד ז'. 
בנוסף, מורות ומורים מהקהילה התנדבו לתרום מזמנם לסייע בהכנה לבגרויות בנושאים שונים - מתמטיקה, אזרחות, גאוגרפיה ולשון. תודה רבה לכל המתנדבות והמתנדב: לילך שחם, איתן מוסקוביץ, רות גטריידה ורינה מדיוני. 

במשך כל התקופה הספרייה פעלה ונתנה שירות לקהילה בהתאם להגבלות ולאחרונה נערך יריד ספרי יד שנייה שהיה מוצלח ביותר - תודה רבה לחמוטל על הארגון והעשייה. 

בכל הפעילויות אנחנו מקפידים הקפדה יתרה על שמירה על הוראות משרד הבריאות על מנת שנשמור על "טל שחר" מושב ירוק וכך גם יהיה בחגיגות הקרובות של חג החנוכה. 

שמחים על העשייה ומודים על שיתוף הפעולה וההתגייסות מחממת הלב של הקהילה, 

הוועד המקומי