הרמת כוסית ועד מקומי - תודות של יו"ר הוועד לכל מתנדבות ומתנדבי טל שחר

היה לנו חשוב להודות לכל מי שלקחו חלק בשנה האחרונה בתרומה לקהילת טל שחר. התחלנו להזמין חברים וחברות בקהילה והנה אנחנו כאן, תמהיל גדול ומרשים של חברי וחברות הקהילה שלנו ועל כך אני נרגשת מאוד.


חברות וחברים יקרים,

היה לנו חשוב להודות לכל מי שלקחו חלק בשנה האחרונה בתרומה לקהילת טל שחר. התחלנו להזמין חברים וחברות בקהילה והנה אנחנו כאן, תמהיל גדול ומרשים של חברי וחברות הקהילה שלנו ועל כך אני נרגשת מאוד.

לא ברור בכלל שיש לנו כל הרבה ועדות מתפקדות (לא על הנייר) שלוקחות חלק פעיל בתפעול המושב, הן בפן הקהילתי, בחשיבה על העתיד וכיצד הוא יהיה טוב יותר לכולנו, והן בפן הביצועי היום יומי.

ראשית תודה לנציג המליאה שלנו וסגן ראש המועצה – בני אלירז, שתמיד נמצא בזמן והנכון ובמקום הנכון עבורנו וזמין לנו ככל שנצטרך.

תודה לוועד האגודה ולעומד בראשו – דודי בנית, על שיתוף פעולה אמיתי בין הוועדים המאפשר את שגשוג המושב בכל התחומים. בזכות ועד האגודה הנוכחי, ניתן לקיים שיח בין הוועדים ולקדם נושאים החשובים לשני הוועדים ולקהילת טל שחר כולה.

תודה לכל הנערים והנערות על חינוך הדור הצעיר הן בהדרכה בקן הנוער, אבל אף יותר במתן דוגמא אישית בהתנהגות מופתית, בהתנדבות יומיומית ותמיד עם חיוך וחדוות עשייה. עוד לא היה מקרה שביקשנו עזרה ולא נענינו בחיוך ובשמחה ואנו מודים לכם שיש לנו את האפשרות האמיתית לפנות אליכם. אנחנו מאחלים ומאחלות לכם שנה של למידה והתפתחות ושתזכו להגיע למסגרות הלימודים ולקיים את כל התוכניות הגדולות שלכם לשנה הקרובה. זכרו – כולנו פה תמיד בשבילכם. 

ותודה לרוני שהתחילה את דרכה בתקופה מאתגרת, במציאות משתנה שפגעה בראש ובראשונה בנוער ובילדים. תודה על שעות לא שעות, על סבלנות אין קיץ, שלווה ונכונות להמשיך ולפתח את החינוך הבלתי פורמאלי של המושב.

תודה למאיה רון עזרא על הליווי של רוני וקודמה בתפקיד כבר למעלה משנתיים, למרות שהבטחת לנו רק שנה אחת, ועוד קצת ודי ועוד קצת ודי. תודה שהבנת את כובד המשקל של הליווי שלך, על רגישות לכל הצדדים ועל שלימדת את כולנו על חינוך. נאחל לך הצלחה רבה בכתיבת הדוקטורט.

תודה לצור הגרעינר שלנו, שליווה אותנו בשנה החולפת, בשקט בשקט. על שליווה את הנוער שלנו, ראה אותם ונתן להם להרגיש חלק מהקומונה יחד עם שאר הש"ש בשיחות ארוכות אל תוך הלילה. תודה רבה ובהצלחה בשירות הצבאי.

ובהקשר זה, נאחל הצלחה לוועדת הנוער החדשה שהתכנסה לראשונה לפני שבוע.

תודה לוועדת בריאות על שתמיד הם זמינים, גורמים לכולנו לדעת שעוד לפני שחשבנו להזעיק עזרה – הם כבר יהיו שם. ותודה מיוחדת ליואב לקטוש שמתפעל את המערך הזה כבר שנים רבות הן מול הקהילה והן בעזרה גדולה למזכירות ולוועד.

תודה לפיליס – האחת והיחידה – שגם מגפה עולמית לא תמנע ממנה להגיע כל יום עם חיוך ולעזור הרבה מעבר למה שביקשנו. את קרן אור שמביאה לנו את כל החבילות ומתנות הסגרים... אנחנו מאחלים לך שגם השנה תמשיכי לדאוג למושב ולתושביו עם כל האנרגיות הבלתי נגמרות שלך.  

תודה לחברי ועדת בטחון שלא מסתפקים רק בבטחון, אלא עסוקים שעות רבות, ימים כלילות בשיפור איכות חיינו, בשיתוף הקהילה בכלל והנוער בפרט בפרויקטים, בשמירה קהילתית והעלאת מודעות לביטחון ובטיחות. 

תודה גדולה לוועדת איכות הסביבה שפועלת לקדם כל הרבה תחומים לא פשוטים, שהטיפול בהם מצריך הרבה סבלנות ואורך רוח, כמו אנפיות בקר, זבל, גזם וכלבים משוטטים. ולמרות זאת, יש לנו גינת כלבים והתקדמות משמעותית בכל שאר התחומים. 

ועדת מוגנות מינית – הוקמה כי היה צריך. כי היה ברור לכולנו שאין מקומות שאין בהם פגיעות, אלא מקומות שלא מדברים על הפגיעות וחמור יותר, שיודעים ולא עושים דבר – כי ככה זה. אבל לאחר כמה חודשים, הבנו כמה חשובה היתה הקמת הוועדה, הכנת השטח, איסוף הנתונים, הרצאות להורים ולנוער והנכחת הוועדה. חברות ועדה יקרות בזכותכן אני כל כך גאה להיות חלק מהנהגת המושב. בזכותכן ברור לכולנו שאנחנו חיים בחברה מתוקנת, חברה וקהילה שראוי לחיות בה ולהקים בה משפחה. אני מאחלת לכן בעיקר שלא תהייה לכן עבודה, אבל אנחנו יודעות שלא כך, ולכן אאחל לכן להמשיך לפעול במקצועיות ורגישות.

אני אישית לא הייתי מצליחה לתפקד באותו אופן כפי שתפקדתי בחודשים האחרונים. תודה רבה!

תודה רבה לרונן צור, גידי זמורה, מויש פרנקו, על תכנונים, סיורים, שיחות עם תושבים, קבלנים ורק מהתודה התעייפתי. ובעיקר לאסף שגיא שאמר לפני שלוש שנים "מה הבעיה" תוך שבועיים פורסים פה מדרכות כל המושב" ולא התייאש, והיה שם כל בוקר וכל ערב וכולנו יכולים לראות את התוצאות. מקווה שיש לכם עוד קצת כוחות, כי החלק הקשה עוד לפנינו.

ותודה מיוחדת לכל מי שפועלת גם ללא הצורך בוועדה, רק כי צריך, רק כי בא לה...

תודה לרווי מדיוני, שלא ברור אף פעם איך היא משתלטת על הטירוף הזה. למיכל בן שטח שרק הגיעה לפני שנה והיא כבר עמוק עמוק בפנים. ליעל קיסר שעוזרת לנו בכל ענייני הקהילה וממש מתפקדת כוועדה בפני עצמה. 

ואם פנינו אל העתיד, אני רוצה לפנות אליכם

חברות וחברי הוועדים היקרים. כל זה בזכותכם. העובדה שנמצאים ונמצאות פה כל כך הרבה אנשים.

חדוות העשייה שלכם מדבקת.

כבר שלוש שנים שאנחנו פועלים בשיתוף פעולה, בתמיכה ובהפרייה הדדית מעוררות השראה. כבר שלוש שנים שכולנו יכולים להביא לישיבות חלומות חדשים ותמיד נקבל את התמיכה והפרגון.

מנצלת את הבמה להודות לכל אחת ואחד מכם באופן אישי על נקודת המבט השונה והייחודית של כל אחד ואחת, על המילה הטובה ועל הביקורת הבונה ובעיקר על התמיכה שלכם בי ובכולנו בשנה האחרונה שהיתה לא פשוטה בכלל.

מאחלת לכולנו שנמשיך לחלום חלומות ואפילו להגשים כמה וכמה, שנמשיך לפעול במרחב מאפשר ומקדם ובעיקר בריאות ועוד קצת בריאות.

שנה טובה   

אסנת ורטמן 

יו"ר ועד מקומי טל שחר